SOCKERSKÅL med lock, silver. Mikael Nyberg, Stockholm, 1789. Vikt ca 546g.

Urnformad, på kvadratisk fot med nollgaller och kulfötter, livet med pålagd ansiktsmaskaron, på locket blomma. Även locket med stämplar. Höjd 23 cm.

Bruksslitage.

Auction closed
10 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed