Fanérad i mahogny. Svartlackerad benställning. Dörrpar med hyllplan samt tre mindre flaskhållare. Bakomliggande barinredning, glasskiva samt hyllplan. Spegelinredning. Elsladd för bar elysning. Brickmärkt "Ferdinand Lundqvist". Bredd 76, djup 41, höjd 125 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage. Smärre repor och skav. Spegelinredning bortskav. El ej funktionstestad.