SERVISPORSLIN, 32 delar, Royal Copenhagen.
Dekor med Napoleon, franska dignitärer samt figurscener. Förgyllda brätten. 11 mattallrikar, 2 skålar, bålskål, terrin med lock, 6 assietter, 7 tekoppar med fat samt 4 kaffekoppar med fat. Mattallrikarnas diameter 27 cm.
II-sortering. Bruksslitage.