CARL WILHELMSON, akvarell, telegram.
Teckning med dedikation: "Telegram. Lycka och Välgång i ännu hundrade år önskar C.Wilhelmson". Bildstrl: 32x23.
Gulnad. Smärre slitage och rester från blyertspenna.