KLAFFBORD, barockstil, troligen England, omkring 1900.

Fanerat med valnöt, blindträ ek. På fyra spiralvridna kopplade ben med svärtade kulfötter. Längd 135, bredd 109, höjd 78 cm.

Slitage. Fanér med genomslipningar. Repor. Sprickor. Fläckar.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed