SKÅP, sengustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt.

Två skåpdörrar med räfflad dekor. Bakomliggande hyllinredning. Underdel med två lådor. Gråmålat yttre, blåaktigt målad insida. Höjd 147 cm, längd 97,5 cm, bredd 39 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fläckar, repor, stötmärken, sprickor. En hållare till hyllplan saknas. Kompletterande spik. Nyckel ej ursprunglig.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed