Teak. Med låda, underliggande hylla med ribbor. Etikettmärkta. Längd 56 cm, bredd 38 cm, höjd 55,5 cm.
Bruksslitage. Fläckar, repor. Devis blekt. En lagning. En bordsskiva något löst sittande.