SKÅP, barockstil, sannolikt Tyskland 1900-tal.

Upptill vitrin med flankerande kolonner, dörrspeglarna med skurna, florala dekor. Hyllinredning, i mitten två utdragbara lådor, nedtill skåp med pardörrar. Kulfötter framtill.
Bredd 165 cm, höjd 210 cm, djup 54 cm. Nyckel finns.

Lådorna svåra att öppna. Slitage, repor, maskstunget, lackskador. Kröndekor och mellandel saknas.

Auction closed
400 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed