Såsslev, träskaft, 1962. Längd 27 cm.
Kalk på kvadratisk fot, 1917. Höjd 11,5 cm.
Ljusstake på kvadratisk fot. Höjd 4,5 cm.
Ljusstake med klockformad ljuspipa. Rund fot. Sterlingsilver. Höjd 7 cm.
Strösked, invändigt förgylld, Guldsmedsbolaget, Stockholm 1909. Längd 14,5 cm.
Servettring med pärlstavsdekor samt graverad kartusch. Diameter 4,5 cm.
Fällkniv med mönsterdekor. Längd 6 cm.
Mindre bucklor, repor. Ljusstakar med fylld fot. Strösked med ingraverade initialer. Enstaka bristning.