TAKLYKTA, 1900-talets andra hälft. Höjd ca 46 cm.

I mässing samt med glasade väggar. En elektrisk ljuskälla. Höjd, då endast lampa, ca 43 cm.

Slitage, repor och märken. Mindre skador (bland annat ett skadat glas, bucklor vid fäste). Ej funktionstestad.

Auction closed
1 700 SEK
The auction is closed.