PARTI SILVER, 3 delar. Bland annat en gräddkanna tillverkad av Fredrik Espling, 1836. Totalvikt ca 1100 gram.
En pokal med lock, en kaffekanna med gångjärnsförsett lock, gräddkanna med uppsvängd hänkel samt förgylld insida. Höjd ca 9-27 cm.
Slitage, repor, nagg och stötmärken. Bucklor. Anlupet. Graverade bokstäver och siffror. Lagning på gräddkanna. Detaljer i trä inkluderade i totalvikt.