Teak, fanerad. Barskåpslucka i fronten med bakomliggande inredning av spegelglas samt belysning. Underdel med parställda dörrar. Längd 100, djup 45, höjd 103. Nyckel finns.
Bruksslitage. Märken och repor. Fläckar.Spricka i dörr. Ej funktionstestad.