Gao Xingjian, J.M. Coetzee, Harald Laxness, Eyvind Johnson, Harry Martinsson, Dario Fo, Wislawa Szymborska, Günter Grass, Naguib Mahfouz, José Saramago, Samuel Becckett, Heinrich Böll, Harold Pinter, Doris Lessing, Seamus Heaney. De flesta på korrespondenskort ca 14 x 9 cm.
Smärre slitage, enstaka fläck.
Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.