På korrespondenskort med hälsning, 14,5 x 10 cm. Två fototryck i färg med presidentparets bilder och med tryckta namnteckningar medföljer.
Smärre slitage.
Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.