TALLRIK, trä, daterad Kiev 1911

Motiv med stuga samt vindkvarn. Brättet dekoreras med ryskspråkig aforism. På baksidan dedikation. Diameter 29,5 cm.

Slitage, enstaka stötmärken.

More information

не красна изба углами а красна пирогами.

Auction closed
150 EUR
The auction is closed.