5 st, matskedar, Kultakeskus, Tammerfors 1929.
5 st, dessertskedar, Hopeatehdas, Helsingfors 1929.
Dessertsked, Suomen Kultasepät, Åbo 1936.
Såsslev, Suomen Kultasepät, Åbo 1929.
Kakspade, Kultakeskus, Tavastehus 1925.
Soppslev, Kaarle August Wahlroos, Tammerfors 1925.
Serveringsgaffel, finska importstämplar, Hugo Grün, Helsingfors 1931.
Längd 16,5-33 cm.
Slitage, repor, gravyrer.