Oval form. Sidor med reliefdekor av fåglar. Lock med slipat glas, invändigt med dekor av fjärilsvingar. Troligen Indien för den europeiska marknaden. Längd 19 cm, höjd 14,5 cm.
Slitage. Smärre bucklor. Lock med repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.