SALTKAR med LOCK, silver, empire, möjligen Isak Österberg Malmö 1814. Vikt ca 88 gram.

Otydliga stämplar, troligen svenska. Rund form uppburen av tre svängda ben i form av ormar. Locket krönt med pinjekotte. Invändigt förgylld. Höjd ca 11 cm.

Sneda detaljer. Lock med smärre buckla. Krön med tidigare lagning. Gravyr.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed