23 mattallrikar, 11 förrättstallrikar, 11 djupa tallrikar, 10 assietter, 4 mindre assietter, 2 lockterriner, 9 uppläggningsfat, längd 23-37 cm, 1 såsskål, 1 såskanna samt 1 kanna.
Bruksslitage. Missfärgningar. Glasyrkrackeleringar. Sprickor och naggar.