KARL AXEL PEHRSON, 17 st, litografier mm, signerade, daterade och numrerade.
Kompositioner med insekter, 12 st, vernissagekort, 1 st samt klichétryck med insekter, 4 st. Oramade. 15 x 21 till 29 x 21 cm.
Obetydliga hanteringsveck. Svagt gulnade. Några med mittveck.