Olika modeller och åldrar. Tre matskedar (längd ca 20,5-20 cm), 6 knivar (längd ca 20 cm), en mindre kniv med handtag i trä (längd ca 16,5 cm), syltsked (längd ca 14 cm), en mindre sked (längd ca 15 cm), två gafflar i olika storlekar (längd ca 14-17 cm),
Slitage, repor och nagg samt märken. Gravyr samt monogram. Två knivar med stålblad samt en med handtag i trä, vilka inkluderas i totalvikt.