Ring med tre stenar, tot 0.92 ct, Guldvarufariken Göteborg, 1990. Kvalitet ca I-G/Top Wesselton/VS. Storlek 16,5/52. Ring med tre stenar, tot 1.30 ct, Jarl Sandin, Göteborg, 1900-talets slut. Kvalietet ca I-G/Top Wesselton/VS. Storlek 16,75/53.
Bruksslitage.