PARTI PORSLIN, 3 delar, porslin, Björn Wiinbladh, Studio-Line, Rosenthal, sign o dat-1973.
Bestående av kaffekanna, gräddkanna och sockerskål med lock. Alla dekorerade med ett figurmotiv i polykrom och förgyllning, samt blå underglasyr. H ca 6-21.
Bruksslitage.