BANKETTSOFFA / DAGBÄDD, sengustaviansk, 1800-talets början.

Mahogny, svängda gavlar, dekor i form av nollgaller, nedåt avsmalnande ben, stoppande ryggplymåer. Längd 193 cm, djup 69 cm, höjd 85 cm, sitthöjd 42 cm.

Slitage, skador, plymåer senare, fläckar.

Auction closed
600 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed