Fanerad med diverse träslag. Fackinredd låda i sargen, raka ben med avslutande hjultrissor. Bredd 64,5, djup 48 cm, höjd 67 cm.
Skador. Trissor med rostfläckar saknar gummidelar. Ett ben med märkbar lagning. Nyckel saknas.