Mahogny. Bord, 8 stolar, 2 karmstolar. Genombruten rygg med balusterbricka. Lös stoppad sits. Bord med sammankopplat fotkryss. 2 illäggsskivor. Längd 180. Total längd 264 cm. Bredd 119. Höjd 78 cm.
Repor och märken. Fläckar. Något kantavslag. Klädsel med slitage.