Portmonnä med monogram i guld och en applicerad jetong från "skola för mariningenjörer" 1911. Nikolai Alexejev Moskva 1908-17. Mått 8,5 x 4,7 cm.
Serviettringen delförgylld Artemij Blohin, Kostroma 1908-17. Bredd 2,6 cm.
Bruksslitage.