SERVISDELAR, 50 delar, porslin, "Blå Eld", Hertha Bengtson, Rörstrand.
Blåa och vita delar. 15 flata tallriakr, 12 assietter, 10 bärtallrikar, 5 skålar i olika storlekar, 6 uppläggningsfat i olika storlekar, rillbringare, terrin med lock.
Bruksslitage. Enstaka nagg.