Ring med ametist, Kalevala Koru/Kaunis Koru 1968. Storlek 17. Ring, silver, E. Granit, 1965. Storlek 17. Hänge, silver med syntetisk "solsten". Örhängen, silver, Elis Kauppi, Kupittaan Kulta, 1960-70-tal.
Bruksslitage.