GOLVUR, James Blackborow, London, England, verksam 1711-46.
Fanerat med mahogny. Dekor av pilastrar. Urtavla märkt "Jam:s Blackborrow London". Bredd 55, djup 28, höjd ca 225 cm. Två lod, nycklar och pendel medföljer. Nyckel finns.
Bruksslitage. Sprickor. Kompletterande lister m.m. Ej funktionstestad.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.