SKRIVBORDSUPPSATS, 8 delar, koppar, jugend, tidigt 1900-tal.

Bläckställ, brevpress, läskvagga, sigillstamp, brevkniv, pennställ samt ljusstakar, ett par. Längd 14, 23 samt 32 cm. Höjd 8, 10 respektive 17 cm.

Bruksslitage, ställvis hårdare. Bläckställets insats saknas. Brevkniv hårt bruksslitage.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.