BECK & LJUNG (HOLGER BÄCKSTRÖM & BO LJUNGBERG), "Felixsnurran", signerad, daterad 68 och numrerad 41/60.
Komposition. 62x45 cm.
Ytslitage, skav, fläckar.
"Felixsnurran" var den första vändbara tavlan av Beck & Ljung. Designad för Felix Konservfabrik i Eslöv 1968.