Polykroma figurscener. Pip i silver. Höjd ca 13,5 cm.
Bruksslitage, någon ytlig repa, nagg. Hårspricka vid pip, samt mindre spricka på insidan, pigmentbortfall. Sekundär pipa. Anlupet.