Theme auctions online
Helsinki Winter Sale F504
Auction:
Selected Gifts E1128
Auction:
Curated Timepieces – November F529
Auction:
Josef Frank and Friends – Winter Edition F534
Auction:
Jern's Weapon Collection E1122
Auction:
A Swedish Private Collection F578
Auction:
The Beautiful Line F593
Auction:
Design Jewellery Online E1100
Auction:
Jewellery
425120

RING, 2 st, 18k, 7 diamanter, ca 1.10ct. Design Pia Artling för Sandberg. Vikt ca 19g.

Ring i rödguld med 7 briljantslipade diamanter i coffeefärg infattade i lösa hängen i vitguld. Totalt ca 1.10ct. Storlek ca 16,50/52. Ring 18k vitguld. Storlek ca 17,50/55. Bägge ringarna stämplade med Sandbergs logotyp. Belleserien.

Bruksslitage.

More information

Alla stenenarna hänger löst i sin lilla klocka vilket är en finess då de alltid fångar ljuset från någon vinkel och skapar intresse av att dem rör sig

Auction closed
20 000 SEK
The auction is closed.