I spegeln sju st. profiler i relief mot svart fond, bl.a. Dante och Boccaccio. Hänklarna med skuret blomstermotiv, brättet med graverad dekor. Bredd 33 cm.
Kantnagg. Avslag och lagningar på en hänkel.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.