GARNITYR MED BORDSPENDYL OCH ett par KANDELABRAR, mässing, Louis XV-stil, troligen omkring 1900.
Förgyllda. Rik dekor av rocailler. Infällda porslinsplattor med tryckt och handmålad dekor. Kandelabrarna vardera med fyra ljusarmar. Höjd 38-40 cm. Pendel medföljer. Nyckel finns.
Slitage, smärre anlöpningar, uret ej funktionstestat.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.