Upptill spegeluppsats med svängda former samt ljusbrickor, tre lådor. Nertill fyra utdragbara lådor.
Bredd 105 cm, djup 52 cm, tot. höjd ca 186 cm. Höjd utan uppsats 94 cm. Nyckel finns.
Nyckel finns till nedre delen, den andra saknas. Fanerskador, stötmärken, slitage. Lådorna tröga.