Sideboard, med tre luckor, bakomliggande med bl.a. utdragbara lådor, bredd 169, djup 51, höjd 80. Tebord, skiva med uppsvängda hörn, i mitten målad dekor, längd 70, bredd 52, höjd 65. Nyckel finns.
Slitage. Repor, stötmärken. Tebord med fanerskador.