IMPERIALSÄNG, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Fanerad med valnöt och andra träslag. Skuren dekor. Utdragbar. Innerbredd 84 cm. Gavlarnas höjd 105 och 156. Bredd 101 cm.

Repor och märken. Några sprickor. Delvis solblekt. Del av listverk saknas.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed