Automatisk, datum, silverfärgad urtavla med svartmålat stavindex, diameter 35mm. Öppningsbart stelt stålband, omkrets 17,5cm.
Slitage. Repor. Smärre anlöpning på urtavla. Fluorescens skadad. Ej funktionstestad.