Litograferad i rött, gult och blått. Hjulen märkta Dunlop Cord. Uppfällbar stege. Batteridrivna strålkastare. Längd 34 cm. Metallsjuk lastbil av fabrikat Märklin medföljer.
Slitage. Smärre lackskador. Rost. Lastbilen med skador på flak och hjul.