BORDSFOTOGENLAMPA, bronserat gjutgods och alabaster, sekelskiftet 1900.

Oljehus av slipat glas. Kupa av glas med slipad dekor. Senare elektrifiering. Höjd 53 cm.

Sned. Slitage. Bronsering med färgbortfall. Sned montering. Kupa med nagg. Ej funktionstestad.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.