FÅTÖLJER, ett par, samt BORD, "Bonanza" design Esko Pajamies, Asko, 1900-talets slut.
Ek. Armlän samt raka ben. Svart läderklädsel.
Bredd 80 cm, höjd 67 cm. Bordet 75x75 cm, höjd 52 cm.
Slitage, sprickor i lädret, senare betsad.
I bilden soffdynan till höger på fel håll.