Manuella, doublé respektive stål. Diameter 32 resp 34 mm samt 23x31mm.
Slitage. Tissot urtavla med repor. Diodor urtavla med anlöpning. Cortébert uppdrag fungerar ej. Övriga ej funktionstestade.