SERVISDELAR, ca 90 st, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.
12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar/bärtallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 tekoppar på fat, 12 mockakoppar på fat, salt och pepparströare, sockerskål, gräddkanna, tillbringare, tekanna, terrin med lock, cremekopp, 6 askkoppar/små fat, liten skål med lock, såsskål, 2 smörknivar, 2 olika vaser, 3 ovala fat i olika storlek, 3 uppläggningsfat av olika typ, 4 olika skålar.
Bruksslitage. Enstaka nagg.