GUNNAR WALLIN, silvergelatinfotografi, 1997, signerad och numrerad 1/20 a tergo.
"Arlanda flygplats". Bildyta/bladstorlek 40,5 x 29,9 cm.
Smärre hanteringsveck. Retuscher.
1965 var Gunnar Wallin den förste fotografen att erhålla "Unga Fotografers" stipendium från Moderna Museet.