SNEDKLAFFSSEKRETÄR, senbarock, 1700-tal.

Rutfanerad alm. Bakom klaff skrivinredning. Underliggande lådor. Längd 115, djup 45, höjd 106 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fanerskador och lagningar. Bakstycket delvis lossat. Fläckar och senare beslag. Nyckeln passar till de större lådorna. Ett lådlås trasigt.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed