Fotografi av Maria Theresia arvprinsessa av Hohenzollern med egenhändigt signerad namnteckning i metallram med krona, höjd 22 cm. Kort av Kung Oskar II i krönt ram, jubileumskort med anledning av 25åriga regeringsjubileum av Skandinaviska Kaffeförädlings Aktiebolag, 1897.
Ej examinerad ur ram. Fläckar. Skador. Lagning med retusch. Glas med skador.