VIKSKÄRM, Kina, 1900-talets första kvartal.

Svärtat trä, figural polykrom dekor med inläggningar av bland annat pärlemor och ben. Höjd 93, längd ca 110 cm.

Ställvis hårt bruksslitage med omfattande färgbortfall och skador.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.