LOCKPOKAL, silver, otydliga äldre silverstämplar samt fantasistämplar. Vikt ca 605 gram.

Renässansstil. På 3 fötter med reliefdekor av St Göran och Draken. Lock med genombrutet bladverk. Höjd med lock ca 30 cm. Höjd utan lock ca 22. Diameter ca 9,5 cm.

Smärre repor och märken.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed